Innowacja Pedagogiczna

W Publiczny Przedszkolu w Gościeradowie

jest realizowana innowacja pedagogiczna „Będę Przedszkolakiem”.

Pomysł na napisanie innowacji narodził się podczas Rady Szkoleniowej „Innowacje Pedagogiczne” w ZPO im. J. P. II w Gościeradowie. Wspólnymi siłami stworzyłyśmy własny zarys innowacji, który został dopasowany do potrzeb, oczekiwań, umiejętności dzieci i rodziców oraz kreatywności nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu. Pomysł ten oparty jest na założeniu, że proces adaptacyjny dziecka do przedszkolato nie tylko praca nauczycieli ale również zaangażowanie i pozyskanie rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Zasięg innowacji obejmuje przyszłe przedszkolaki oraz dzieci w wieku trzy, cztero i pięcioletnie uczęszczające do przedszko. Okres realizacji innowacji będzie trwał przez cały cykl edukacyjno – wychowawczy pobytu dziecka w przedszkolu w latach 2013 - 2015.

W styczniu 2013r. odbyło się spotkanie wychowawców przedszkola oraz dyrekcji w celu analizy przyszłych przedszkolaków (dzieci rocznika 2010r.).

W lutym odbyło się spotkanie z rodzicami. Rodzice zostali poinformowani o zasadach zapisu dzieci i ofercie edukacyjnej przedszkola.