GMINNY ETAP TURNIEJU BRD 2014

Dnia dwudziestego pierwszego marca 2014r. w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpie-czeństwa w Ruchu Drogowym.
W eliminacjach uczestniczyły szkoły podstawowe z Goście-radowa, Liśnika Dużego, Szczecyna i Mniszka oraz gimnazja z Liśnika Dużego, Księżomierza i Wólki Gościeradowskiej. Łącznie w elimi-nacjach wzięło udział dwudziestu pięciu uczniów z dwóch grup wiekowych.

Otwarcia Turnieju dokonała Dyrektor  ZPO w Gościeradowie  Pani Anna Drwal, która powitała uczestników, opiekunów i gości, życząc wszystkim powodzenia i awansu do etapu powiatowego. Następnie prowadzący turniej z ramienia szkoły Tomasz Pęzioł przypomniał krótko zasady turnieju. Drużyna reprezentująca szkołę liczyła po czterech zawodników. w szkołach podstawowych i trzech uczniów w kategorii gimnazjów. Uczniowie mieli do wykonania trzy zadania:

-   rozwiązanie  testu teoretycznego,

-   jazda rowerem po torze przeszkód na placu szkolnym,

-   wykonanie zadania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie zadania były oceniane przez  Komisję, której przewodniczyła Pan podkomisarz Jacek Dzikowski - przedstawiciel Komisariatu Policji w Annopolu Członkami byli: przedstawiciel Urzędu Gminy Pani Jolanta Daniel, oraz opiekunowie ze szkół Edyta Domańska – ZS Liśnik Duży, Mateusz Mikita – ZS Księżomierz, Mariusz Sielski – Zs Wólka Gościeradowska, Rafał Klimek SP Szczecyn, Tomasz Pęzioł ZPO Gościeradów i SP Mniszek, a także Dorota Bartoszek-Ryfka jako ekspert w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepsi w testach, jeździe po torze przeszkód oraz opatrywaniu ran okazali się uczniowie:

- w kategorii szkół podstawowych: Rafał Grankowski, Karolina Rosła, Dawid Serafin, Paulina Tuderek z Publicznej Szkoły Podstawowej w ZS im Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym.

- w kategorii gimnazjum: Woźniak Michał, Klaudia Furgała, Wójcicka Ewelina z PG w ZS im. Józefa Twaroga . w Księżomierzu.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali  cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Gościeradów, Posiłki dla uczestników turnieju ufundował ZPO Gościeradów.

Do  etapu powiatowego jury zakwalifikowało drużynę ze szkoły podstawowej w Liśniku Dużym i gimnazjum w  Księżomierzu.

Nagrody wszystkim uczestnikom  i podziękowania dla opiekunów wręczali: Pan podkomisarz Jacek Dzikowski oraz organizator turnieju z ramienia szkoły Tomasz Pęzioł. Stosowne dokumenty podpisane przez członków jury zostały po eliminacjach przekazane przez organizatora do UG w Gościeradowie. Informacja o wynikach turnieju zostanie również przekazana do KPP w Kraśniku celem zgłoszenia uczestników do etapu powiatowego.

Organizator turnieju