Projekt edukacyjny "Miś moim przyjacielem"

Miś moim przyjacielem

,,Miś moim przyjacielem” - pod taką właśnie nazwą został opracowany projekt edukacyjny, który wdrożony został do realizacji w Publicznym Przedszkolu w Gościeradowie w grupie dzieci 3, 4 i 5- letnich. Prace nad realizacją projektu trwały 7 dni i przyniosły wszystkim dzieciom mnóstwo radości, zabawy i niezapomnianych przeżyć. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami i panią Wicedyrektor spotkały się razem, aby poznać historię pluszowego misia i przedstawić swojego pluszaka. A trzeba przyznać, że wystawa  przyniesionych misiów była imponująca. Każdego dnia dzieci wysłuchiwały opowiadań o Kubusiu Puchatku, tańczyły, bawiły się w rytm muzyki i śpiewały. Swoje przeżycia i emocje jakie towarzyszyły im podczas tych zajęć i zabaw przelały na własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Powstały piękne wydzieranki, wyklejanki, kartki upominkowe z misiem i książeczka ilustracyjna pt., Kubuś i przyjaciele”. Wszystkie te prace zdobiły przedszkolną stołówkę i przypominały o tym  jak wiele pracy, wysiłku i serca  nasze pociechy włożyły w ich wykonanie. Nie lada atrakcją dla przedszkolaków było wyjście do Gminnej Biblioteki Publicznej ,gdzie zostały bardzo serdecznie przyjęte. Tam uczyły się samodzielnego wyszukiwania i przeglądania książek o misiach, słuchały bajek i opowiadań czytanych przez pracowników biblioteki. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało jako prezent medal pluszowego misia. W ostatnim dniu projektu- 25 listopada przypadającym jednocześnie na Światowy Dzień Pluszowego Misia, wszystkie przedszkolaki spożywały śniadanie z przysmakiem Misia Puchatka- miodem. Następnie wspólnie dzieliły się  zdobytymi w trakcie projektu wiadomościami i umiejętnościami, rozwiązywały zagadki o misiach z bajek i tych prawdziwych- niedźwiedziach. Na koniec wszystkie chętne dzieci uczestniczyły w wyścigach na najszybszego wyjadacza miodku, które miłym akcentem zakończyły wspólne spotkania i prace nad projektem.

Opracowanie: Joanna Trancygier, Agnieszka Niciewicz