Uroczystości, akademie

Dziś  18 maja obchodzimy urodziny  Naszego Patrona Jana Pawła II ,dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przygotowały  uroczysty apel.

Jan Paweł II był człowiekiem niezwykłym. Jego przebogatym życiorysem można by obdarzyć kilka, a nawet kilkanaście osób, które wciąż zdumiewałyby swymi talentami. Gdybyśmy chcieli się pokusić i poddać najbardziej charakterystyczną cechę osobowości Ojca Świętego to stanęlibyśmy przed zadaniem niewykonalnym. Jak bowiem scharakteryzować kogoś kto wszystko czego się podejmował w swym życiu, robił w sposób wyjątkowy. Możemy jednak z pokorą próbować uchwycić poszczególne portrety Jana Pawła II, które składały się na spójny obraz Papieża, a i tak prędko dostrzeżemy, że „ profili papieskich” jest znacznie więcej.

Karol Wojtyła – Jan Paweł II był niedoścignionym wzorem w wielu dziedzinach i przestrzeniach życia.

Dorota Bartoszek-Ryfka