Jesteś tutaj: Start / Dla Rodziców / DROGI RODZICU

DROGI RODZICU

Nasza szkoła  realizuje zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia i SANEPID-u  program zdrowotny, którego głównym celem jest  m.in. zmiana nawyków żywieniowych oraz bardziej świadome wybieranie przez dzieci zdrowych produktów żywieniowych, a przez to wdrażanie ich do świadomego dbania o swoje zdrowie.

Każdego dnia organizm dziecka sprostać musi wzmożonemu wysiłkowi, zarówno umysłowemu jak i fizycznemu. Dlatego należy pamiętać, by dieta naszych podopiecznych była pełna warzyw, owoców i soków. Pomagają one zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na naturalne witaminy, składniki mineralne i energię.

Szkoła prowadzi dożywianie w postaci:

• Śniadanie godz. 9.00 – 9.15 klasy zerowe

godz. 9.20- 9.35 oddział przedszkolny

godz. 8.45 klasy I- VI

• Obiad – w poniedziałki zupa, w pozostałe dni II danie z surówką i kompotem.

Do każdego obiadu dodawane są: owoce, warzywa, jogurty, serki.

Godziny wydawania posiłków:

• 10.50-11.15 – klasa I,  klasa II „a”
  • 11.15 – 11.35 – klasa II „b”, klasa III
  • 10.35 – 10.50 – klasa IV
  • 11.35 – 11.55 – klasa V „a”, klasa V „b”, klasa VI „a”, klasa VI „b”
  • 12.00 – 12.20 – klasa 0 „a”, klasa 0 „b”, klasa 0 „c”
  • 12.20 -12.40  - oddział przedszkolny

Rządowe programy zdrowotne realizowane w szkole:

„ Owoce w szkole” program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest  zwiększenie owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieci uczestniczące w programie otrzymują:

świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

„Szklanka Mleka” program skierowany do wszystkich uczniów klas 0-VI i oddziału przedszkolnego (trzy razy w tygodniu tj. poniedziałek, środa, piątek) spełnia kilka funkcji:
1.Dożywianie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym,

2.Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych,
3.Propagowanie zdrowego stylu życia - walka z nadwagą w wieku  wczesnoszkolnym,
4.Profilaktyka w skali długofalowej.

Zdaniem dietetyków, mleko jest najłatwiej dostępnym źródłem wapnia, zawiera ono wszystkie potrzebne dla organizmu składniki m.in. białko, które jest podstawowym budulcem komórek i kości.

Ponadto uczniowie naszej szkoły maja dostęp do czystej i świeżej wody źródlanej.

Woda Dar Natury jest bezpieczna.

W szkole obowiązuje zakaz spożywania słodyczy  i wszelkich napojów oprócz wody mineralnej.

W trosce o zdrowie dziecka prosimy o współpracę w zakresie zdrowego odżywiania.