Teatralne Rekolekcje Wielkopostne 19-20-21 marca 2012r.

W dniach 19 – 21 marca odbywały się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Organizacja nauczania w tych dniach uwzględniała typowe zajęcia lekcyjne wynikające
z planu lekcji, ale również naukę rekolekcyjną.

Przez trzy kolejne dni uczniowie  gromadzili się aby wysłuchać  słów przygotowanych  przez ks. Rafała Auguścika. W poniedziałek nauki miały miejsce w szkole, we wtorek cała  społeczność szkolna brała udział w Drodze Krzyżowej w kościele parafialnym. W tym dniu uczestnicy nabożeństwa przynieśli krzyże
 i kamienie – symbole trudu, ofiary i poświęcenia. W środę natomiast nauka odbywała się także w szkole. Dla uczniów klas drugiego etapu edukacyjnego poprzedzona była przedstawieniem teatralnym. Przygotowane ono zostało przez uczniów klasy IV w ramach zajęć kółka teatralnego przy współpracy z Samorządem Szkolnym.. Przedstawienie w sposób symboliczny obrazowało walkę człowieka z pokusami, własnym egoizmem i trudnymi wyborami, przed którymi stajemy każdego dnia.

Opiekun Koła Teatralnego- mgr Magdalena Miklińska