Gry i zabawy językowe

Make a snowman

Zabawa polega na wycięciu poszczególnych części bałwana, następnie sklejeniu ich. Do zabawy potrzebny jest klej oraz nożyczki. Dzięki takiej zabawie uczniowie uczą się poszczególnych słówek mając przy tym dużo frajdy.

Santa snowball shoot

Gra językowa polegajaca na celowaniu śnieżką w Mikołaja, który pojawie się w coraz to innym miejscu w grze. Uczeń uczy się nie tylko poprzez zabawę, ale też przyswaja nowe słówka słuchając uwag lektora oraz doskonali umiejętności szybkiego reagowania.

Run Santa Run

Jest to gra, w której uczeń pomaga Mikołajowi w dotarciu do określonego celu.

Whose present?

Uczeń słucha prostych wskazówek lektora oraz czyta krótkie zdania dotyczące prezentów. Gra przeznaczona jest dla uczniów z klas IV-VI.

Christmas

Dopasowywanie par. Gra bardzo lubiana przez uczniów. Dzięki dopasowywaniu opisów do obrazka uczniowie nie tylko doskonalą i utrwalają poznane słownictwo, ale także poznają nowe słówka.