Obszar nr 5 Pozalekcyjne zajęcia sportowe

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie naszej szkoły mogą realizować swoje zainteresowania sportem uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: gry i zabawy z elementami piłki nożnej- chłopcy z klas II-III,piłka nożna – chłopcy z klas IV-VI, minisiatkówka – dziewczynki z klas II-III, gimnastyka korekcyjna, tenis stołowy.  Głównym celem zajęć jest zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego, dbanie o harmonijny rozwój organizmu, ale także uzmysłowienie walorów rekreacyjnych i korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania sportu. Gry cieszą się dużą popularnością, rywalizacja sportowa pomiędzy uczestnikami powoduje, że wzrasta liczba uczniów zainteresowanych udziałem w zajęciach. Udział w zajęciach jest jednym ze sposobów zdrowego stylu życia, dostępny i przyjazny dla każdego niezależnie od wieku. Ćwicząc można stać się naprawdę dobrym sportowcem. Dzięki treningom można poznać podstawowe techniki gry oraz przepisy. Chłopcy i dziewczynki z wielkim oddaniem ćwiczą pod okiem pana M. Filipczaka.

W naszej szkole uczniowie bardzo chętnie grają w tenisa stołowego. Gra umożliwia nie tylko na doskonalenie umiejętności technicznych, ale pozwala również aktywnie spędzać czas wolny. Uczniowie bardzo chętnie korzystają  z tej formy rozrywki, i dlatego w okresie zimy były rozgrywane zacięte pojedynki. Nasi uczniowie odnoszą bardzo dobre wyniki w tej dyscyplinie sportowej na zawodach międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich.

W styczniu 2014 roku w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, wzbudził wśród zawodników mnóstwo pozytywnych emocji oraz rozbudził ducha rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Głównym celem zajęć gimnastyki korekcyjnej jest wyrobienie u dziecka nawyku prawidłowej postawy ciała we wszystkich sytuacjach i czynnościach dnia codziennego. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczą
w tych zajęciach, zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o prawidłową sylwetkę. Zajęcia, na których poznają nowe zabawy, dają im wiele radości
i zachęcają do współpracy w grupie.

Zajęcia na basenie obecnie stały się bardzo popularną formą aktywności ruchowej. Jest to połączenie gimnastyki korekcyjnej i elementów pływania. Wyjątkowe właściwości wody sprawiają, że jest to trening bezpieczny, efektywny i jednocześnie dostępny dla wszystkich. Decydującym walorem ćwiczeń w wodzie jest odciążenie ciała i możliwość swobodnych zmian jego ułożenia. Umożliwia to wykonywanie ćwiczeń, które dla niektórych osób bywają niemożliwe do wykonania na lądzie, gdyż są bolesne lub zbyt trudne (zdjęcia na stronie szkoły - aktualności).

Olimpiada sportowa dla klas I-III

Dnia 28 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa klas I - III.

Udział wzięło pięć drużyn ze szkół podstawowych Gminy Gościeradów.

Sportowcyz klas I-III  swoją sprawność fizyczną zaprezentowali w sześciu konkurencjach. Była to doskonała zabawa i okazja zapozania nowych kolegów i koleżanek. Uczestnicy otrzymali słodkie i zdrowe upominki, a drużyny nagrody książkowe i dyplomy.

Zimowe szaleństwo

W ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” dla uczniów klasy II zostały zorganizowane dodatkowe zajęcia, których głównym celem była promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie bardzo aktywnie i przyjemnie spędzili czas. Zabawom na śniegu nie było końca.Wszyscy zadowoleni wrocili do szkoły.