Obszar nr 8 Aktywność w gronie rodziny

Uroczystości szkolne są bardzo ważnym elementem w wychowaniu dzieci.
Staramy się wpajać dzieciom od najmłodszych lat miłość i szacunek do osób starszych, potrzebujących. Okazją do sportowych działań jest obchodzony co roku w naszej szkole Światowy Dzień Serca, Dzień Kobiet oraz Festyn Rodzinny. Uroczystości te zawsze przebiegają w miłej atmosferze. Rodzice angażują się  w przygotowanie tych uroczystości i biorą w nich aktywny udział.

We wrześniu 2013 roku po raz dziesiąty  w naszej szkole obchodziliśmy Dni Serca. Głównym celem  naszego projektu była edukacja uczniów w zakresie zdrowego stylu życia oraz przygotowanie ich do dokonywania wyborów służących zdrowiu.  Do realizacji projektu zostali zaproszeni rodzice uczniów. 30 września 2013 roku odbył się Bal Otwartych Serc- dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, która rozpoczęła realizację projektu oraz mecz siatkówki „ Rodzice kontra Nauczyciele” promujący aktywność fizyczną. Walka była zacięta. Każda z drużyn dawała z siebie wszystko. Ten niesamowity pokaz umiejętności siatkarskich zakończył się zwycięstwem nauczycieli.

12 marca 2014 roku w klasie II odbyło się spotkanie z mamami  z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy z klasy II złożyli wszystkim kobietkom tym małym i trochę starszym życzenia oraz zaprosili wszystkich do świętowania tego dnia na sportowo. Odbył się mecz „Rodzice kontra Uczniowie” oraz konkurs rzutów do kosza i strzałów na bramkę. Królową rzutów do kosza została pani Żaneta mama Jakuba,  królową strzałów na bramkę pani Małgorzata mama Sebastiana. Jesteśmy wdzięczni wszystkim mamom za zaangażowanie, poświęcony czas i wspólną zabawę razem z dzieckiem.