DNI SERCA 2012

DNI SERCA W NASZEJ SZKOLE

„Wiele słuchaj, mało mów- jeśli chcesz, abyś był zdrów”.

„Twój świat, twój dom, twoje Serce” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Serca, który po raz dziewiąty organizowany jest w Polsce i w naszej szkole. Głównym celem projektu była edukacja uczniów w zakresie zdrowego stylu życia oraz przygotowanie ich do dokonywania wyborów służących zdrowiu. Uczestnicząc w realizacji projektu uczniowie wiedzą jak żyć zdrowo, podejmują aktywność fizyczną, stosują zasady odżywiania i przestrzegają higieny osobistej.

2 października 2012 roku odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Twój świat, twój dom, twoje Serce”. Uczniowie wykonali pracę plastyczną(serce), zgodną z prawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz z pojęciem ruch to zdrowie. Następnie 5 października uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców maszerowali ulicami Gościeradowa z sercami do instytucji współpracujących ze szkołą.Uczniowie  na lekcjach  języka polskiego wspólnie z nauczycielami układali słowa piosenek do znanych melodii, a uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami układali wiersze o sercu.

Pielęgniarka szkolna 1 i 4 października 2012 roku na zajęciach Wychowania do życia w rodzinie wygłosiła pogadanki na temat higieny osobistej i higieny odżywiania. Uczniowie uświadomili sobie potrzebę dbania o zdrowie własne i innych.

3 i 4 października 2012 roku odbyły się zawody sportowe w których uczestniczyli uczniowie z klas I-VI oraz reprezentacja nauczycieli.Celem zawodów było wdrożenie społeczności szkolnej do aktywnego trybu życia z Nordic Walking.

Podczas zajęć świetlicowych i bibliotecznych nauczyciele czytali dzieciom książki i czasopisma związane ze zdrowiem.

8 października 2012 roku odbyła się prezentacja, podsumowanie projektu. Uczniowie prezentowali wiersze i piosenki o sercu, które wcześniej ułożyli.

Dni Serca w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie obchodzimy, jako coroczną imprezę. W ten sposób wdrażamy młodych ludzi do współodpowiedzialności za swoje zdrowie i jakość życia.Podziękowania składamy dyrekcji szkoły pani Annie Drwal i pani Beacie Sajeckiej, panu Krzysztofowi Kawie dyrektorowi Solidarności w Kraśniku, pani Małgorzacie Źyśko pielęgniarce szkolnej, nauczycielom, wychowawcom klas za pomoc w realizacji projektu „ MOJE ZDROWE SERCE”.

Organizatorami obchodów „Dni Serca” był zespól ds. Promocji Zdrowia, nauczyciel wychowania fizycznego.

Ewa Wołoszyn