Praca przedszkola

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach:

7:30 - 15:30 – I grupa i II grupa (3 i 4 - latki)

8.00 - 13.00 - III i IV grupa (klasa OA i klasa OB)

W roku szkolnym 2015/2016 dzieci uczęszczają do pięciu grup liczących nie więcej niż 25 dzieci.

Przedszkole realizuje cele, zadania i terści zawarte w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.
W relaizacji podstawy programowej wykorzystywanych jest wiele metod tych starych i nowoczesnych jak projekty edukacyjne, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Wykorzystujemy następujące metody pracy:

- elementy dramy, pedagogiki zabawy

- Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

- matematyka E. Gruszczyk – Kolczyńskiej

- improwizację ruchową R. Labana

- metodę K. Orffa

- gimnastykę rytmiczną A. M. Khnillów

- elementy Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz

bobasy

Dla zapewnienia wszechstronnego rozwoju proponujemy dzieciom uczęszczającym do naszego przedszkola bezpłatne zajęcia dodatkowe:

- zajęcia z pedagogiem (mgr Anna Szczepanik)

- zajęcia z logopedą (mgr Halina Wójcik)

W naszym przedszkolu odbywają się także zajęcia otwarte dla rodziców

Bierzemy udział w konkursach i organizujemy wycieczki. Prowadzimy otwarte imprezy okolicznościowe
m. in. zabawy andrzejkowe, jasełka, bale karnawałowe, spotkania z Mikołajem, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

Nasza praca polega nie tylko na stymulowaniu i kształtowaniu rozwoju dziecka, a także na działaniach profilaktycznych i kompensacyjnych, dlatego też ściśle współpracujemy
z pedagogiem szkolnym p. Anną Szczepanik oraz logopedą szkolnym p. Haliną Wójcik

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NAS