"Ćwiczyć każdy może"

W naszej szkole uczniowie systematycznie i aktywnie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego. Nauczyciele starają się, aby zajęcia były ciekawe i rozwijały nie tylko ich sprawność fizyczną, ale również pomysłowość i inwencję twórczą.

Obszar nr 1  Lekcja wychowania fizycznego

Jedna z takich lekcji odbyła się 26 marca 2014r. w klasie II. Tematem zajęć były Zabawy i ćwiczenia z kijem do unihokeja. Celem zajęć było, by uczeń potrafił wykonać proste ćwiczenia z kijem do unihokeja, kształtował koordynacje oraz umiał współpracować w zespole.W części wstępnej po zbiórce i podaniu celów lekcji, uczniowie wykonywali ćwiczenia przygotowujące organizm do wysiłku.

Po zabawach i ćwiczeniach rozgrzewających organizm do zajęć ruchowych, dzieci dobrane w pary, stały obok siebie, tworząc koło. Każda z par dostała numerek. Nauczyciel wypowiadał głośno dowolny numerek. W tym momencie wywołane dzieci wkładały kijki między nogi na wysokość kolan, biegły dookoła pachołka  i wracały na swoje miejsce. Zabawa ta nazywała się Czarownica. Czarownica, która wygrała uzyskiwala punkt dla swojej pary. Wygrała ta para, która zdobyła najwięcej punktów. Następnie dzieci stały w parach naprzeciwko siebie i wykonywały ćwiczenia, które pokazywał nauczyciel.

Na koniec zajęć dzieci z kijków do unihokeja ułożyły  dwie litery „WF”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji podanych zadań. Zajęcia wychowania fizycznego dostarczają dzieciom wiele pozytywnych emocji, pozwalają wykorzystywać wiedzę w praktyce i aktywizują do pracy. Lekcję przeprowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Ewa Wołoszyn.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASIE II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASIE IV