Jesteś tutaj: Start / BRD / BRD 2011

OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU

BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

2011

Dnia dwudziestego czwartego marca br. w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach uczestniczyły szkoły podstawowe z Gościeradowa, Liśnika Dużego Księżomierzy i Mniszka oraz gimnazja z Liśnika Dużego, Księżomierzy i Wólki Gościeradowskiej. Łącznie w eliminacjach wzięło udział dwudziestu jeden uczniów z dwóch grup wiekowych. Otwarcia Turnieju dokonała Dyrektor  ZPO w Gościeradowie  Pani Anna Drwal, która powitała uczestników, opiekunów i gości, życząc wszystkim powodzenia i awansu do etapu powiatowego. Następnie organizator z ramienia szkoły Tomasz Pęzioł przypomniał krótko zasady turnieju. Drużyna reprezentująca szkołę liczyła po trzech zawodników. Uczniowie mieli do wykonania trzy zadania:

-   rozwiązanie  testu teoretycznego,

-   jazda rowerem po torze przeszkód na placu szkolnym,

-   wykonanie wylosowanego opatrunku.

Wszystkie zadania były oceniane przez  Komisję, której przewodniczył Kierownik Posterunku Policji w Gościeradowie Dariusz Lodowski. Członkami byli:, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów Artur Kłosowski oraz opiekunowie ze szkół - Urszula Sołecka, Mateusz Mikita, Mariusz Sielski, Anzlik Katarzyna a także Anna Szczepanik i Małgorzata Żyśko jako eksperci w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Najlepsi w testach, jeździe po torze przeszkód i opatrywaniu ran zwyciężyli uczniowie:

- w kategorii szkół podstawowych: Marcin Pyra, Justyna Grot i Krystian Stola z PSP im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym pod opieką p. Urszuli Smołeckiej.

- w kategorii gimnazjum: Kamil Lipowy, Damian Pietrzyk i Krzysztof Pałys uczniowie z PG w Wólce Gościeradowskiej pod opieką p. Mariusza Sielskiego.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali  cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Gościeradów, Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej Oddział w Gościeradowie oraz Nadleśnictwo Gościeradów. Posiłki dla uczestników turnieju ufundowała kawiarnia „Bajka".  Opiekunowie, którzy jednocześnie przygotowywali uczniów otrzymali podziękowania
ze strony organizatorów.

Do  etapu powiatowego jury zakwalifikowało drużynę ze szkoły podstawowej w Liśniku Dużym i gimnazjum w Wólce Gościeradowskiej.

Nagrody wszystkim uczestnikom  i podziękowania dla opiekunów wręczał P. Nadleśniczy Artur Kłosowski oraz organizator turnieju z ramienia szkoły Tomasz Pęzioł. Stosowne dokumenty podpisane przez członków jury zostały po eliminacjach przekazane przez organizatora do dyrekcji szkoły w Gościeradowie. Informacja o wynikach turnieju została również przekazana do Urzędu Gminy celem zgłoszenia uczestników do etapu powiatowego.

Organizator turnieju

mgr inż. Tomasz Pęzioł