Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światełko Pokoju to ogień zapalony w grocie narodzenia Chrystusa w Betlejem. Za sprawą harcerzy wędruje on po świecie, aby zagościć w kościołach, szkołach i naszych domach.

Do Polski przybyło już po raz dwudziesty czwarty. Przesłanie, które towarzyszyło wędrówce światła brzmiało:

„Pokój jest w nas”

Zuchy, w czwartek 18 grudnia 2014r, na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, uczestniczyły w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju. Następnie odbyło się złożenie Obietnicy Zuchowej  przez nowo przyjętych zuchów: Maję Klimek i Julię Gałuszkiewicz. Następnego dnia Światełko Betlejemskie zapłonęło w naszej szkole – podczas wigilii klasowych było przekazywane pomiędzy uczniami i nauczycielami, jako symbol pokoju, zrozumienia i pojednania.

Zuchy, 21 grudnia uczestniczyły we mszy świętej, podczas której uroczyście przekazały Betlejemskie Światełko Pokoju do Świątyni. Każdy mieszkaniec Gościeradowa mógł takie światełko zanieść do domu i zadbać, by zapłonęło na wigilijnym stole.