DNI SERCA 2014

„ZNAJDŹ DROGĘ DO ZDROWEGO SERCA”

„Znajdź drogę do zdrowego serca” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Serca, który po raz piętnasty organizowany jest w Polsce i po raz jedenasty  w naszej szkole. Nadrzędnym celem naszego projektu było nabycie przez dziecko prozdrowotnych nawyków, ukształtowanie zdrowej osobowości.

Uczestnicząc w realizacji projektu,  uczniowie wiedzą jak żyć zdrowo, podejmują aktywność fizyczną, stosują zasady odżywiania i przestrzegają higieny osobistej, angażują się w życie szkoły. Do realizacji projektu zostali zaproszeni rodzice uczniów.

26 września 2014 zespół ds. Bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii wykonał gazetkę ścienną informującą Dni Serca 2014.

30 września 2014 roku odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, która rozpoczęła realizację projektu. Odbył się również mecz siatkówki rodzice- nauczyciele promujący aktywność fizyczną.

1 października 2014 roku miało miejsce spotkanie uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VI z Ratownikiem Medycznym panem Łukaszem Doleckim. Pan Ratownik uczył uczniów jak prawidłowo udzielić pierwszej  pomocy.  Swoje spotkanie rozpoczął od prezentacji multimedialnej.

2 października 2014 roku odbył się klasowy konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pod hasłem „Kosz pełen witamin”. Prace plastyczne stanowią dekoracje klas.

3 października 2014 roku i 6 października 2014 roku uczniowie klas I-III wykonali pracę plastyczną (serce), ilustrującą prawidłowe nawyki żywieniowe. Następnie  pod opieką wychowawców maszerowali ulicami Gościeradowa z sercami do instytucji współpracujących ze szkołą.

6 października 2014 roku odbyło się podsumowanie projektu „Znajdź drogę do zdrowego serca”. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowywali zdrowe kanapki, które później zostały wspolnie skonsumowane.

Podczas realizacji projektu wychowawcy dokonali pomiaru wagi i wzrostu uczniów, następnie zespół w składzie Ewa Wołoszyn, Justyna Kopeć dokonał obliczenia BMI dla każdego ucznia.  Po dokonaniu obliczeń należy stwierdzić, że zjawisko nadwagi w naszej szkole daje o sobie znać. Należy rozmawiac z uczniami  i rodzicami o zmianie stylu życia, jak również dokonac starań,  by uczniowie więcej czasu spędzali na świeżym powietrzu. Wszkole należy propagować zdrowy styl życia poprzez organizowanie zajęć z udziałem rodziców. Należy u swiadomic uczniom  i rodzicom, ze nadwaga jest przyczyn a wielu chorób.

Dni Serca w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie obchodzimy, jako coroczną imprezę. W ten sposób wdrażamy młodych ludzi do współodpowiedzialności za swoje zdrowie i jakość życia.

Podziękowania składamy dyrekcji szkoły pani Annie Drwal i pani Beacie Sajeckiej, nauczycielom, wychowawcom klas, rodzicom uczniów za realizację projektu „Znajdź drogę do zdrowego serca”.

Organizatorami obchodów „Dni Serca”  był zespół ds. Bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii.