Nadanie Sztandaru Zespołowi Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II

Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie w ramach realizacji Programu Wychowawczego mającego między innymi na celu rozwijanie tradycji i obrzędowości szkoły, podjęła działania na rzecz zebrania funduszy na sztandar dla placówki. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, hojności ofiarodawców na ten szczytny cel w dniu  22 października 2014 roku miała miejsce uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru placówce.

„… Przekażcie i pomnóżcie to dziedzictwo.
 Przekażcie je następnym pokoleniom…”

Jan Paweł II

Ten szczególny dzień rozpoczął się mszą świętą, na której został poświęcony sztandar. Tego dnia odbyło się też poświęcenie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez p. Janusza Wójcika oraz p. Tomasza Wójcika umieszczonej na kamieniu ofiarowanym przez p. Mirosława Magiełdę oraz poświęcenie nowego skrzydła szkoły.

Dziękuję w imieniu społeczności szkolnej wszystkim fundatorom sztandaru szczególnie Panu Zbigniewowi Kozłowskiemu. Dziękuję za życzenia, listy gratulacyjne, pamiątki dla szkoły z tej okazji. Dziękuję za udział w tej doniosłej uroczystości władzom gminy, dyrektorom szkół, przedstawicielom instytucji współpracujących ze szkołą, przyjaciołom szkoły, księżom, nauczycielom emerytowanym, Klubowi Seniora, społeczności lokalnej, uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Sztandar jest dumą i radością naszej placówki. Obecnie wyeksponowany jest w gablocie na dolnym holu. Cieszymy się, że będzie uświetniał ważne uroczystości szkolne i pozaszkolne.

Anna Drwal