Świeczkowisko

GROMADA ZUCHOWA „Leśne Skrzaty” 30 października 2014r. uczestniczyła w uroczystej zbiórce zuchowej, zwanej ŚWIECZKOWISKIEM. Dla każdego zucha to była bardzo ważna i wyjątkowa zbiórka.

Swoją obecnością zaszczycił nas Komendant Hufca, harcmistrz Czesław Rączkiewicz, harcmistrz Danuta Hordyńska, harcmistrz Urszula Chabel, ks. Dariusz Sidor,  podharcmistrz Paulina Grebowiec-Kowalska, drużynowa GZ z Annopola  „Leśne Duszki” przewodnik Grażyna Ufniarz, ks. Robert Zynwala, przedstawiciel Nadleśnictwa Gościeradów  Pan Wojciech Madej, Przedstawiciel Gminy Gościeradów Pani Magdalena Majcher. Na zbiórce nie zabrakło również Rodziców i Dziadków naszych zuchów. Gospodarzem spotkania była Pani Dyrektor Anna Drwal. Gromada „Leśne Skrzaty” powitała wszystkich gości okrzykiem; „Zawsze, wszędzie tu i tam, każdy gość jest miły nam.” Obowiązkowym elementemzbiórki była gawęda drużynowej. Nawiązywała do Prawa Zucha i Obietnicy, którą każdy zuch dostając pierwszą gwiazdkę musiał złożyć. Przy symbolicznym ognisku towarzyszyły nam najmłodsze dzieci, które chcą wstąpić w szeregi gromady. Poznały symboliczne znaczenie - znaczka zucha. Ten znak pomaga wszystkim zuchom zrozumieć świat, prowadzi ich w daleką, nieznaną i dorosłą przyszłość. Podniosłą i uroczystą chwilą był moment wręczenia zielonej chusty- pierwszego atrybutu umundurowania zuchowego Mai Klimek i Juli Gałuszkiewicz . W drugiej części zuchy przybliżyły wszystkim obecnym postać patrona szkoły św. Jana Pawła II. Była to bardzo podniosła chwila o znaczeniu wychowawczym. Zuchy włożyły dużo trudu i wysiłku, aby nadać ŚWIECZKOWISKU taką uroczystą oprawę i za to bardzo im dziękujemy.