Wycieczka do Lublina

W dniu 15.04.2015r. przedszkolaki  z grupy 3, 4 i 5- latków były na wycieczce w Lublinie. Dzieci razem z rodzicami bawiły się w sali zabaw „Fiku Miku” oraz oglądały przedstawienie pt.”Calineczka” w Teatrze im. H.Ch. Andersna.

Oto kilka słów o przedstawieniu „Calineczka”. Kiedy znajdziecie się wśród kwiatów, gdzieś w parku lub na polanie, wybierzcie sobie jeden – najpiękniejszy. Może się wtedy zdarzyć, że jeśli pocałujecie jego płatki, otworzy je przed Wami. Zobaczycie wtedy mieszkającego w nim kwiatowego duszka. Ona albo on, strzegący piękna przyrody. Zawsze żyją w grupach – wtedy są naprawdę szczęśliwe. Zdarzyło się jednak raz, że jedna taka istota zagubiła się w wielkim świecie, sama nie będąc większą od Waszego kciuka.

Taką tajemniczą historię małej dziewczynki można było przeczytać o spektaklu pt. „Calineczka”, zaś obejrzenie go, pozwoliło dzieciom na niezapomniane przeżycia. Większość przedszkolaków była pierwszy raz w teatrze. Dzięki temu dzieci poznały nowe miejsce jakim jest teatr, miały możliwość poznania wystroju teatru oraz ludzi tam pracujących. Wdrażały się do właściwego zachowania podczas przedstawień teatralnych. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni najmłodszej grupy przedszkolnej pani A. Niciewicz.