SUKCESY PRZEDSZKOLA W GOŚCIERADOWIE

Dzieci z Publicznego Przedszkola Gościeradowie chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach rozwijających ich umiejętności i zainteresowania. Wykonują prace plastyczne, recytują wiersze, występują w inscenizacjach grupowych, śpiewają, tańczą. Takie działanie wymagają wiele wysiłku od nauczycieli i wsparcia ze strony rodziców, jednakże sukcesy dają wiele radości i zadowolenia wszystkim zaangażowanym.

W powiatowym konkursie plastycznym „Pszczoła to skarb”, który organizowany był w ramach XXXIII Wojewódzkich Kraśnickich Spotkań Pszczelarzy pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty -
Pana Krzysztofa Babisza, wyróżnienia otrzymali: Piotr Jabłoński  z klasy 0 B, wychowawca Iwona Młynarczyk oraz Adrian Borek z klasy 0 A, wychowawca Dorota Sitarczyk.

W przedszkolnym konkursie „Ekoludek” należało wykonać pracę przestrzenną z surowców wtórnych. Nagrody i wyróżnienia za najciekawsze ekoludki otrzymały przedszkolaki: Tomasz Trybuła z grupy 3 – latków, Aleksandra Kondecka i Kornelia Gołąb z grupy 4 – latków, Hubert Krzowski, Artur Potyrała i Wiktor Wójcik z oddziału 0 B.

„Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego” to powiatowy konkurs plastyczny organizowany przez Sanepid i Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Wyróżnione zostały prace Kornelii Wilczyńskiej oraz Poli Izabeli Flisińskiej z oddziału 3 – latków, wychowawcy Joanna Trancygier i Agnieszka Niciewicz, a także prace Dawida Czajki i Adriana Markla wykonane pod kierunkiem pani Doroty Sitarczyk.

W XIV Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Matka Ziemia” wyróżnione i nagrodzone zostały prace plastyczne Emilii Kamieniarz z grupy 3 – latków i Natalii Bącal z grupy 4 – latków.

Powiatowy konkurs „Każdy Chwat Sprząta Świat” to projekt wymagający wielu działań z ochrony  środowiska, jak wycieczki, konkursy, happeningi, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Kraśniku. W tym roku nasze przedszkole otrzymało III miejsce w powiecie.

W gminnym przeglądzie piosenki patriotycznej „Chcę i ja coś o Polsce powiedzieć” organizowanym przez GOK w Gościeradowie wyróżniona została grupa przedszkolaków z klasy 0 A i 0 B za program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań Doroty Sitarczyk i Iwony Młynarczyk.

Dużym zainteresowanie cieszył się konkurs „Na najładniejszy kubek do mycia zębów” organizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Nagrodzone zostały prace Zuzanny Zych i Szymona Filipczaka z grupy 3 – latków.

Wojewódzki konkurs artystyczno – ekologiczny pod tytułem „Torba Wielkanocna” organizował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wśród wielu prac wyróżniona została torba wielkanocna Mateusza Malca z grupy 4 – latków, podziękowania i dyplomy otrzymały dzieci: Adrian Markiel, Matylda Rogowska, Kornelia Gołąb z 4 – latków oraz Kamil Markiel, Oliwia Kawa, Martyna Szaja oraz Anna Sękala z oddziału 0 B.

Publiczne Przedszkole w Gościeradowie jest również współorganizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem „Leśne zwierzęta przyjaciółmi dzieci”.  Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z Nadleśnictwem Gościeradów w miesiącach: kwietniu i maju 2015 roku. Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://zpogoscieradow.szkolnastrona.pl/ w zakładce „Przedszkole”. Zapraszamy przedszkolaków z innych miejscowości do udziału.

Beata Sajecka