Ogródek przedszkolny

Nasze przedszkole od dawna realizuje treści z zakresu edukacjiekologicznej kształtując u dzieci prawidłowe postawy wobecśrodowiska. Jednak przekazywanie treści przyrodniczych tylko zapomocą „suchej” wiedzy książkowej, obrazków i ilustracji jest dla nichmało ciekawe, a wiedza zdobyta tą drogą – ulotna i nietrwała. O wielebardziej atrakcyjne i interesujące dla dzieci są zajęcia w plenerze,które posiadają większe walory edukacyjne.Dzieci najlepiej poznają przyrodę poprzez własne działaniai eksperymentowanie, a samodzielnie odkrywając tajniki przyrodygromadzą nowe doświadczenia. Wiedza zdobyta w ten sposób jestpełniejsza i trwalsza. Pragnąc wzbogacić ofertę zajęć o tematyceekologicznej i uprzyjemnić dzieciom pobyt w ogródku postanowiliśmylepiej go zagospodarować i poprawić jego wizerunek.