Tydzień Głośnego Czytania

W dniach od 8 czerwca do 15 czerwca w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B zorganizowany został przez panią bibliotkarkę Agnieszkę Maziarczyk i panie wychowawczynie tych oddziałów Tydzień Głośnego Czytania.

Dzieci codziennie słuchały wierszy polskich autorów czytanych przez zaproszonych gości, Panią Dyrektor Annę Drwal, Panią Wicedyrektor Beatę Sajecką oraz rodziców. Dzieci musiały bardzo uważnie słuchać i zapamiętać autorów tych wierszy, gdyż na zakończenie Tygodnia Głośnego Czytania w poniedziałek 15 czerwca odbył się konkurs "Znam te wiersze". Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Agnieszka Maziarczyk. Dzieci rywalizowały w zespołach i mimo, że I miejsce było tylko jedno (zdobyła je drużyna "Stefki"), wszystkim dzieciom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za zaangażowanie. Opócz głośnego czytania dzieci poznawały pracę bibliotekarki i  zasady korzystania z biblioteki. Przyniosły swoje ulubione książki i  i opowiadały o nich. Uczyły się równiież o tym, jak dbać o książki, w tym celu wykonały zakładki do książek. Mamy nadzieję, że kiedyś będą  z zamiłowaniem czytać książki i będą częstymi bywalcami biblioteki.