Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Dni Serca 2015

Dni Serca 2015

„Zdrowe serce lepsza praca” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Serca, który po raz szesnasty organizowany jest w Polsce i po raz dwunasty  w naszej szkole. Nasza społeczność realizuje kilkudniowy projekt edukacyjny, którego głównym celem jest nabycie przez dziecko prozdrowotnych nawyków i ukształtowanie zdrowej osobowości.

Uczestnicząc w realizacji projektu,  uczniowie uzyskują wiedzę jak żyć zdrowo, podejmują aktywność fizyczną, stosują zasady odżywiania i przestrzegają higieny osobistej oraz  angażują się w życie szkoły. Do realizacji projektu zostali zaproszeni także rodzice uczniów. W ramach naszego projektu przeprowadzone zostały różnorodne działania:

25 września 2015roku zespół ds. Bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii wykonał gazetkę ścienną informującą: „ Dni Serca 2015”.

28 września 2015 roku w klasach II-III odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną panią Małgorzatą Żyśko, która wygłosiła pogadankę na temat „Co jest dobre dla serca”. Uczniowie klas IV-VI rozmawiali o sercu, jego funkcjonowaniu i znaczeniu dla organizmu na lekcjach przyrody i ze swoimi wychowawcami.

29 września 2015 roku wychowawcy dokonali pomiaru wagi i wzrostu uczniów, następnie zespół dokonał obliczenia BMI dla każdego ucznia.  Po dokonaniu obliczeń należy stwierdzić, że zjawisko nadwagi  w naszej szkole daje o sobie znać. Należy rozmawiać z uczniami i rodzicami o zmianie stylu życia, jak również dokonać starań,  by uczniowie więcej czasu spędzali na świeżym powietrzu. W szkole należy propagować zdrowy styl życia poprzez organizowanie zajęć z udziałem rodziców. Należy uświadomić uczniom i rodzicom, ze nadwaga jest przyczyną  wielu chorób.

30 września 2015 roku odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. W tym też dniu  odbył się  mecz siatkówki rodzice- nauczyciele promujący aktywność fizyczną.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie klas I-III wykonywali serca pod hasłem „Serce tajemnicza maszyna”, natomiast uczniowie klas IV-VI na lekcjach języka polskiego układali rymowanki pod tym samym hasłem.

1 października 2015 roku w klasach młodszych odbywały się rozgrywki sportowe, a uczniowie klas IV-VI na lekcjach z wychowawcą przygotowywali zdrowe przekąski. W tym też dniu pielęgniarka szkolna dokonywała pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

5 października 2015 roku odbyło się podsumowanie projektu „Zdrowe serce lepsza praca”. Uczniowie klas I-III zaprezentowali  serca wykonane na zajęciach z wychowawcą. Następnie  pod opieką wychowawców maszerowali ulicami Gościeradowa z sercami do instytucji współpracujących ze szkołą. Uczniowie klas IV-VI przedstawili ułożone samodzielnie rymowanki o sercu.

Dni Serca w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie obchodzimy, jako coroczną imprezę. W ten sposób wdrażamy młodych ludzi do współodpowiedzialności za swoje zdrowie i jakość życia.

Podziękowania składamy dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pielęgniarce szkolnej za zaangażowanie i trud włożony w realizację projektu.

Organizatorem obchodów „Dni Serca”  był zespół ds. Bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii.