Konkurs "Każdy chwat sprząta świat"

Publiczne  Przedszkole w Gościeradowie przystąpiło do powiatowego konkursu „Każdy chwat sprząta świat”.

Cele konkursu:

- kontynuowanie i potęgowanie idei międzynarodowej kampanii „Sprzątania świata”;

- kształtowanie i podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kreowanie właściwych postaw wśród dzieci wobec środowiska;

- przeciwdziałanie zanieczyszczeniu i degradacji środowiska;

- podejmowanie inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego poprzez włączanie samorządów lokalnych, rodziców, nauczycieli i społeczności do wspólnego podejmowania przedsięwzięć.

W ramach konkursu przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątania świata”, odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Gościeradów, gdzie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez leśniczego, oglądali film i zorganizowano ognisko. Zorganizowana została również wycieczka do Domku Myśliwskiego w Maziarce. Na miejscu dzieci miały możliwość poznania lasu, rozpoznawania drzew iglastych i liściastych, przybliżona została im również postać Hubertusa. Odbyła się również na terenie przedszkola zbiórka baterii i plastikowych nakrętek oraz prowadzono zajęcia uczące dzieci segregacji śmieci.