Szkolenie dla rodziców "Postawy rodziców..."

“Postawy rodziców jako ważny element
w profilaktyce zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży”

W dniu 5 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców w ramach realizacji Programu Rządowego „Bezpieczna +”.

Szkolenie przeprowadziła p. Elżbieta Czepczyńska psycholog pracująca w Gabinecie Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej „FAMILIA” w Garwolinie.

W swoim wystąpieniu przedstawiła zebranym role rodziny w prawidłowym kształtowaniu zachowań dziecka. Szczegółowo omówiła właściwe i niewłaściwe postawy rodzicielskie oraz wskazała następstwa tych postaw w funkcjonowaniu dzieci. Zwróciła uwagę na związek między toksycznymi relacjami a ucieczką dzieci w świat  używek, w świat wirtualny, w niewłaściwe towarzystwo. Uświadomiła zebranym jedną z najważniejszych zasad wychowawczych: „Najbardziej pożądaną postawą  jest  Rodzic kochający i stanowczy, który kocha ale stawia granice….”

Ze szkoleń skorzystało łącznie 80 rodziców uczniów naszej szkoły. Prezentacja multimedialna wykorzystana podczas spotkań została przekazana do pedagoga szkolnego
z możliwością wykorzystania jej przy okazji innych zebrań z rodzicami.