Zajęcia edukacyjne "Cyberprzemoc w szkole"

Czym jest cyberprzemoc? Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych, przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.

W ostatnim czasie proceder ten bardzo się nasilił. Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużo krzywdy i czasem są tragiczne w skutkach. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.  W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów.
Ten gorący problem był tematem  zajęć edukacyjnych , zorganizowanych przez naszą szkołę
w dniu 2 grudnia 2015 r. Prowadził  je pan Robert Turski doświadczony edukator i trener dzieci
i młodzieży. Z zajęć edukacyjnych skorzystało 112 uczniów z klas II, IV, V i VI.

Edukator podczas zajęć z uczniami określał sposoby wykorzystania komputera i internetu oraz wspólnie z uczniami dokonywał  ich kategoryzacji. Za pomocą prezentacji przypadków analizował  właściwie i niewłaściwe zachowania ofiar i świadków cyberprzemocy, wskazując jednocześnie różne sposoby na uzyskanie pomocy w sytuacjach zagrożenia agresją elektroniczną. Po zajęciach uczniowie mieli świadomość problemu, potrafili zdefiniować oraz wskazać zachowania związane z cyberprzemocą oraz możliwości rozwiązań omawianych sytuacji.