Wycieczka uczniów do Muzeum Pożarnictwa w Kraśniku

Dnia 30 listopada 2015 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w ramach programu
„Bezpieczna +” .

Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły mieli okazję wzbogacić swoja wiedzę na temat historii regionu kraśnickiego, prześledzić dzieje pożarnictwa w rejonie Kraśnika oraz  zapoznać się z historycznym sprzętem pożarniczym. Mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej muzeum. Zacytowali w niej pierwszą zwrotkę hymnu szkolnego oraz złożyli w niej swoje podpisy. Była to żywa lekcja historii, ponieważ uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale także dotykać większości eksponatów, a nawet przymierzać niektóre kaski strażackie. Taka możliwość spowodowała żywe zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie korzystali z takiej okazji. Po wizycie w muzeum cała grupa udała się do garażu Państwowej Straży Pożarnej gdzie rozentuzjazmowani uczniowie oprowadzani przez strażaka kolejno zapoznawali się z różnymi rodzajami wozów strażackich. Na końcu mogli do nich wsiąść oglądać ich wyposażenie, robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd był bardzo udany, a uczniowie dużo się dowiedzieli o pracy strażaków oraz  o sprzęcie na jakim pracują.