Konkurs plastyczny "Bezpieczny w sieci"

W listopadzie 2015 r. ogłoszony został dla uczniów klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny w sieci”. Celem konkursu było:

• promowanie wśród uczniów właściwych zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych oraz właściwych zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu;
  • kształtowanie postawy  odpowiedzialności  za swoje postępowanie w sieci;
  • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci
    i młodzieży w sieci;
  • wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej technice płaskiej dotyczącej bezpiecznego korzystania przez dzieci z zasobów internetowych. Powinna  także  poruszać problem zagrożeń związanych z cyberprzemocą, propozycje i sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu, propagowanie właściwych  postaw i zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu itp.

Do konkursu uczniowie zgłosili 36 prac. W dniu 14. 12.  2015r. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: pani Dorota Żelazna, pani Magdalena Miklińska, pani Anna Szczepanik i pan Tomasz Pęzioł wyłoniła sześć prac nagrodzonych wyróżnieniem. Są to plakaty: Kamili Likos, Aleksandry Zawiszy, Julii Rogoźnickiej, Pauliny Ambrożkiewicz i Jakuba Dula. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli  udział w konkursie, otrzymali nagrody rzeczowe (słuchawki i pendrivy). Podsumowanie konkursu i rozdanie upominków nastąpiło podczas apelu szkolnego w dniu 18. 12. 2015 r.

Konkurs poruszał aktualne problemy związane z zachowaniem bezpieczeństwa
w posługiwaniu się mediami elektronicznymi. Przygotowane prace wykazały wysoki poziom  świadomości uczniów  związanej z zagrożeniami cybernetycznymi