Zuchowo- Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie  w dniu 27 stycznia 2016 roku odbył się Zuchowo – Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek Hufca Sandomierz pod hasłem „Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie…”. Celem przeglądu było pielęgnowanie tradycji kolędowania, rozwijanie umuzykalnienia zuchów i harcerzy oraz kształtowanie pozytywnych emocji w związku z działaniami muzycznymi. Propagujemy wśród zuchów  i harcerzy wspólne śpiewanie kolęd, staramy się kultywować polską tradycję, a także rozwijać zainteresowania muzyczne wśród amatorów, przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Swoją obecnością zaszczycili nas: dh. phm. Paulina Grębowiec, ksiądz Dariusz Sidor, ksiądz Kamil Woś, dh. phm Danuta Hordyńska, przedstawiciel Nadleśnictwa Gościeradów Przemysław Gierak, dyrektor szkoły Anna Drwal, dyrektor szkoły Beata Sajecka, dh. phm Jolanta Mochol, dh. pwd. Grażyna Ufniarz, dh.phm Mariola Krawczyk, wychowawca klasy IV „a” ZPO w Gościeradowie Agnieszka Kamieniarz, rodzice zuchów i harcerzy.

W tym roku w przeglądzie uczestniczyło 29 wykonawców z trzech Gromad Zuchowych i dwóch Drużyn Harcerskich :11 Gromady Zuchowej  z Pisar, Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” z Annopola, 19 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z Gościeradowa, 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola, Drużyny Harcerskiej z Gościeradowa. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy kolęd tradycyjnych  i współczesnych pastorałek w oryginalnych interpretacjach.

Podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek miała miejsce ważna uroczystość. Pani dyrektor Anna Drwal wstąpiła w szeregi naszej Drużyny Harcerskiej. Oficjalnego przyjęcia dokonała dh. phm. Paulina Grębowiec  reprezentująca  Zarząd Hufca ZHP Sandomierz poprzez założenie pani dyrektor  chusty  w  barwach Drużyny Harcerskiej z Gościeradowa.
Wszyscy uczestnicy pięknie wykonali swoje utwory. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Gościeradów i Firmę Erkado. Wszystkim wykonawcom gratulujemy wielkiego talentu i odwagi.